platforma blogowa portalu
nowiny

Relacja na żywo z meczu siatkówki Asseco Resovia – Zaksa Kędzierzyn-Koźle

Za chwilę rozpoczniemy relację z 3. meczu pólfinału play-off pomiędzy Asseco Resovią i Zaksą Kędzrzyn – Koźle. Potnegoo dwumeczu w Kędzierzynie jest remis 1-1. Gra się do trzech zwycięstw. Rzeszowska hala Podporomie wypelniona po brzegi. Są także fani zespołu z Kędzierzyna, którzy wywiesili transparent ” Być tam zawsze tak gdzie ty Mostostal”. Fani gospodarzy przygotowali wyjątkową oprawę tego spotkania. Ciekawe, co to jest? Będzie się działo!

Drużyny rozpoczęły mecz w następujących składach:

Resovia: Woicki, Oivanen, Gierczyński, Wika, Perłowski, Hernandez, Ignaczak (libero) oraz Papke, Łuka, Kaczmarek,Gawryszewski

Zaksa: Masny, Novotny, Ruciak, Martin, Szczerbabiuk, Kaźmierczak, Mierzejewski (libero) oraz Witczak, Kacprzak, Lewis, Szczygieł

Sędziują: Marcin Herbik i Tomasz Janik (Warszawa). Widzów 4500.

I set:

1:3 po ataku Novotnego

2:6 po kiksie Oivanena, czas dla trenera Travicy

Na trybunach haslo “Resovia nie musi, Resovia chce”

Zaksa jest w gazie, gra na luzie i punktuje; jest 3:8 po bloku na Perłowskim, Resovio odmień się!

Zmiana za Perłowskiego, który naciągnął jeden z mięśni barku, wszedł Bartosz Gawryszewski; na tablicy wyników 4:8

Co się dzieje?” Walczyć Sovia walczyć” – domagają się kibice. Jest 11:4 dla gości, drugi czas dla Travicy

12:5 dla Zaksy

8:13 po ataku Oivanena, uderzeniu w antenkę Ruciaka i bloku na Ruciaku, coś drgnęło, trener Stelmach poprosił o czas

9:14 po ataku Wiki

Już 11:14

12:14 po bloku Gawryszewskiego

Wika sprytnie i 13:14, hala szaleje

15:15!

Pierwsza przerwa techniczna: Zaksa prowadzi 16:15, ale Resovia wyraźnie się rozkręca!

8:3 Gierczyński palnął jak z armaty z II linii. Nie jest źle

Wiadomość o zdrowiu Perłowskiego – jedzie do szpitala, podejrzenie naderwania mięcia barku

15:12 Oivanen

16:12 – druga przerwa techniczna, siatki dotknął Kaźmierczak. W Resovii pogorszyła się jakość gry, co wykorzystuje dobrze przyjmująca Zaksa

17:13 cudna akcja Bartka Gawryszewskiego

17:15 – błąd przyjęcia Gierka i Szczerbaniu palnął z przechodzącej i 17:16 po bloku na Oivanenie

Witczak w aut i 7:6 dla Resovii

8:6 dla Resovii po ataku z II linii Wiki. Pierwsza przerwa techniczna. Resovia jakby nabierała mocy. Oby!

Martin siedzi na krześle zmartwiony, bo jest 17:12 po ataku Oivanena

18:13 jeszcze raz Oivanen. Przerwa na życzenie trenera Stelmacha, a kibice krzyczą, że mecz wygra oczywiście Resovia

19:14 Łuka “odłamkowym” po rekach Witczaka

20:15, bo na zagrywce pomylił się Kaźmierczak

20:17

22:17 serw Woickiego spadł za siatką. Brawo

23:18

24:19 Gawryszewski. Super!

25:20 – bomba Hernandeza i w setach 2-1 dla Resovii. Brawo panowie.

IV set

Resovia gra z Łuką, który spisuje się  bardzo dobrze

3:1, oby tak dalej

Z 4:1 – 4:2, po obronie nogą Woickiego i 4:3 po aucie Łuki

7:3 po bloku na Lewisie; Martin i Novotny – najwieksze strzelby Zaksy siedzą na ławce

8:4 – Wika odesłał obie drużyny na pierwsza przerwę techniczną

11:5 Łuka z fasonem i przerwa dla Zaksy

12:6 Hernandez klasycznie ze środka- palce lizać

14:8 ponownie Hernandez

16:8 i druga przerwa techniczna. Kto atakował? – Oivanen oczywiście. Kibice śpiewają, bo…

17:9 – Łuka z II linii

Już 18:10

20:10 Gawryszewki zablok0wał bezradnego Lewisa

Resovia rządzi już 21:12, Zaksa wydaje się beradna

Hernadez i 22:14

23:15 Kto? Hernandez

25:18 w czwartym secie. Ostatni punkt zdobył Oivanen. Resovia wygrywa mecz 3-1. Najlepszym zawodnikiem wybrano Pawła Woickiego. W play-off do trzech zwycięstw prowadzi 2-1 Resovia.Od awansu do finału dzieli ją tylko jedno zwycięstwo. Jutro o godz. 14.45 czwarty mecz. Zapraszamy!

Martin i Novotny schodzili z boiska utykając. Nasi się cieszą.

Komentarze (5) do “Relacja na żywo z meczu siatkówki Asseco Resovia – Zaksa Kędzierzyn-Koźle”